Logatherm WPL AR – ľahké, kompaktné a vysoko hospodárne

Nové tepelné čerpadlo značky Buderus je nielen hospodárne a šetrné k životnému prostrediu, ale spĺňa tiež všetky požiadavky kladené na moderné vykurovacie systémy, tj nízka spotreba energie, tichý chod a optimalizácia.

Hlavné výhody:

  • Vysoko hospodárne: COP > 4.0 pri A2/W35
  • Vonkajšia jednotka s modulačnou prevádzkou
  • Konštrukcia z EPP zabezpečuje nízku hmotnosť a tichú prevádzku
  • Pohodlná inštalácia pomocou hydraulických prípojok
  • Možnosť aktívneho chladenia
  • Veľké množstvo systémových riešení
  • Jednoduchá obsluha vďaka intuitívnemu užívateľskému rozhraniu
  • Zabudované internetové rozhranie

Inovácie vonku

Nové tepelné čerpadlo je vybavené modulačnou vonkajšou jednotkou, ktorá plynule prispôsobuje výkon tepelného čerpadla k dopytu zo strany vykurovacieho systému. Okrem toho je oveľa tichšia a výrazne ľahšia ako konkurenčné riešenia. Je to vďaka tomu, že diely puzdra sú vyrobené zo špeciálneho materiálu EPP (polypropylénový materiál vhodný na recykláciu). Prístup k vonkajšej a vnútornej jednotke výrazne uľahčuje inštaláciu. Obe jednotky sú navzájom prepojené pomocou hydraulického spojovacieho vedenia.

Vysoká flexibilita vnútri

Vnútorné jednotka existuje vo viacerých prevedeniach: monoenergetická, bivalentná a kompaktná veža so zabudovaným zásobníkom. Kompaktná, priestorovo úsporná veža s 190 litrovým zásobníkom teplej vody má všetky potrebné systémové komponenty už integrované. Veža je k dispozícii aj s integrovaným solárnym výmenníkom tepla. To umožňuje ohrev teplej vody pomocou solárneho výmenníka - optimálne systémové riešenie pre ešte väčšie pohodlie.

Plne automatické vykurovanie a chladenie

Napriek tomu, že Logatherm WPL AR čerpá energiu zo vzduchu, je schopný uspokojiť Vašu celkovú požiadavku na teplo nákladovo efektívnym a k životnému prostrediu šetrným spôsobom, a to aj pri teplotách tak nízkych ako -20 °C. Pri prevádzke v spojení s podlahovým vykurovaním môže byť tepelné čerpadlo použité aj na aktívne chladenie.

Viac informácií

Servisná zóna

Prihlasovacie meno:

Heslo: